Bez kategorii

Butelka na wodę, czyli najprostszy sposób na bycie eko

Na naszych oczach dochodzi do nieodwracalnych zmian klimatycznych, których przyczyną jesteśmy my sami. Na szczęście jest kilka prostych sposobów, by spowolnić degradację środowiska naturalnego oraz by zmniejszyć ilość produkowanych przez nas śmieci. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś nic w tym kierunku, na dobry początek zrezygnuj z wody mineralnej i zastąp ją kranówką. Ładna i praktyczna butelka na wodę będzie doskonałym sprzymierzeńcem tej zmiany na lepsze.

Dlaczego warto mieć butelkę na wodę

Ciało ludzkie w większości składa się z wody, a dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na ten płyn wynosi 2 litry. Aby każdy członek Twojej rodziny mógł wypić taką ilość mineralki ze sklepu, musiałbyś kupować przynajmniej jedną zgrzewkę dziennie. W efekcie tego nie tylko straciłbyś mnóstwo pieniędzy, ale wyprodukowałbyś wraz z bliskimi odpady, które rozkładają się tysiące lat. Butelka na wodę https://nettrading.pl/bidony-i-butelki-na-wode wielorazowa w tej sytuacji zmniejszy Twoje rachunki za zakupy, oszczędzi Ci dźwigania ciężkich baniaków i zminimalizuje ilość śmieci.

Poza tym kolorowy, estetyczny bidon to ładny gadżet, który powinien być nieodłącznym elementem codziennego wyposażenia każdego człowieka, dla którego ważna jest natura.

Jaką butelkę na wodę wybrać

W sklepach znajdziemy butelki na wodę plastikowe, szklane, wykonane z tritanu lub metalu, z filtrem i bez. To, na jaki model się zdecydujesz, zależy od kilku czynników. Jeśli nie przeszkadza Ci smak wody kranowej, wybierz model bez filtra.

Dla miłośników aktywności fizycznej najlepsze będą bidony plastikowe, tritanowe lub stalowe. Takie butelki nie mają wpływu na smak wody i są odporne na uszkodzenia. Najbardziej ekologicznym wyborem będzie natomiast wariant szklany, który niestety jest dosyć delikatny. Poza materiałem, z którego zrobiono bidon, możesz wybrać też kształt butelki na wodę, kolor, wzorki oraz wiele innych elementów poprawiających wygląd gadżetu. Dzięki temu picie wody stanie się przyjemniejsze.

Butelka na wodę to coś, co na pewno przyda Ci się podczas letnich upałów. Takie akcesoria to nie tylko modne gadżety, ale także rozsądne rozwiązanie, które pomoże Ci zadbać o środowisko.