Sprzęt do kuchni

Czy warto wyciskać soki z warzyw i owoców?

Sokowirówka to świetna opcja dla każdego, bo pozwala na szybkie przygotowanie pysznego i zdrowego soku z rozmaitych warzyw, owoców, ziół. Zamiast sięgać po chemiczny suplementy diety, jakieś apteczne preparaty multiwitaminowe, warto postawić na naturę. Wyciśnięte soki są skarbnicą witamin i minerałów, antyoksydantów i szeregu innych fitoskładników. Napoje w kartonach widniejące na sklepowych półkach nie mają z nimi niczego wspólnego, są nafaszerowane chemią. Przygotowanie własnego eliksiru młodości zajmuje chwilę, a organizm będzie za niego bardzo wdzięczny

Dlaczego warto pić soki świeżo wyciskane w sokowirówce?

Wystarczy sokowirówka (https://www.gastropuls.pl/sokowirowki) i warzywa oraz owoce, aby wyczarować pyszne soki. Jest to najlepszy sposób na dostarczanie organizmowi niezbędnych składników pokarmowych. Pozwala uchronić się przed niedoborami. Jedną z zalet picia świeżo wyciśniętych soków jest to, że stanowią naturalne źródło witamin i minerałów. Można wobec tego liczyć na wzmocnienie odporności, czyli zmniejszenie podatności na chorobotwórcze drobnoustroje powodujące rozmaite infekcje. Trudno byłoby zjeść parę kilogramów warzyw i owoców ze względu na dużą ilość błonnika. Wystarczy włożyć wszystko do otworu sokowirówki, a po chwili wypłynie z niej pyszny sok. Jeśli będzie się przyjmować go regularnie, to skóra odzyska blask, zostanie odżywiona. Soki warzywne działają antystarzeniowo. Spojrzenie również nabiera blasku, podobnie jak włosy. Można zapomnieć o przekrwionych oczach, wypadających włosach, łamiących się paznokciach. Świeżo wyciskane soki dodają energii, działają lepiej niż kawa i nie powodują żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Pyszne soki na zdrowie, sposób na podjadanie między posiłkami

W okresie jesienno-zimowym organizm słabnie, ale można go wzmocnić za pomocą świeżo wyciskanych soków. Ich samodzielne wyciskanie przekłada się na oszczędność pieniędzy. Zamiast sięgać po tuczące i niezdrowe słodycze lub inne wysoko przetworzone przekąski, zdecydowanie korzystniejsze dla zdrowia będą słodkie soki. Smakują wyśmienicie, pozwalają zapomnieć o chęci podjadania między posiłkami. Codzienne picie soków to również sposób na poprawienie pracy przewodu pokarmowego, zapomnienie o problemach z wypróżnianiem się. Błonnik rozpuszczalny jest pożywką dla dobrych bakterii bytujących w jelitach. Do wyboru są rozmaite warzywa, zioła i owoce, więc można stworzyć różne kompozycje smakowe. Warto eksperymentować i pozytywnie się zaskakiwać. Soki to świetna opcja zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych, szczególnie seniorów.