Bez kategorii

Czy warto zakupić frytkownicę beztłuszczową?

W czasach zdrowego odżywiania wszelkie fast-foody są odradzane. Nie tylko wpływają one negatywnie na zdrowie, ale również mogą być przyczyną nadwagi. Spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów nigdy nie będzie korzystne. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się frytkownice beztłuszczowe. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy zwracają uwagę na jakość spożywanych posiłków. Oczywiście są one droższe od standardowych modeli. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na lata.

Mniejsza ilość tłuszczu

Beztłuszczowe frytkownice wymagają minimalnej ilości oleju. Zwykle wystarczy jedynie jedna łyżka na całą komorę. Wszystko to sprawia, że potrawy nie będą przesiąknięte tłuszczem. Dotyczy to nie tylko frytek, ale również mięs, warzyw, owoców morza itd. Przygotowane danie będą o wiele zdrowsze.

Mniejsza ilość tłuszczu nie oznacza gorszego smaku. Potrawy będą kruche, a także soczyste. Wiele osób obawia się, że będą one przesuszone. Zupełnie niepotrzebnie! Produkty nie stracą również swojego kolorytu, czy też aromatu.

Niższa kaloryczność

Frytkownice beztłuszczowe sprawiają, że dania są mniej kaloryczne niż przygotowane w tradycyjnym urządzeniu. Jest to sporym ułatwieniem dla osób odchudzających się, ale nie tylko. Nawet regularne korzystanie ze sprzętu nie grozi pojawieniem się nadwagi.

Podczas wyboru frytkownicy beztłuszczowej należy zwrócić uwagę na wszystkie najważniejsze parametry. Duże znaczenie ma pojemność zbiornika – to właśnie ona decyduje o tym, jak duże danie można przygotować. Im większe wymiary urządzenia, tym wyższa moc. Wysoka moc zapewnia również szybsze nagrzewanie się komory, a więc przygotowywania potraw będzie odbywać się w błyskawicznym tempie.

Dobrze jeśli frytkownica posiada ergonomiczną obudowę, która chroni przed przypadkowym oparzeniem. Najlepiej, jeśli urządzenie jest wytrzymałe i odporne na specyficzne warunki otoczenia. Ważne jest również to, aby sprzęt był niezawodny. Każda awaria jest sporym problemem, a jej eliminacja nie zawsze jest prosta.