Sprzęt do kuchni

Czym są ekspresy kombinowane?

W dzisiejszych czasach ekspresy do kawy występują w ogromnej ilości wariantów. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele ciśnieniowe, a także kapsułkowe, jednak zakres możliwości jest o wiele szerszy. Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę ekspresy kombinowane. Często występują one pod nazwą „combi”. Wyróżniają się one dość złożoną konstrukcją. Właśnie dlatego należy postawić na model, który będzie funkcjonalny, a zarazem niezawodny. Powinien być on wykonany z wysokojakościowych komponentów, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie.

Dwa elementy zaparzające

Cechą charakterystyczną ekspresów kombinowanych jest to, że posiadają one dwa elementy zaparzające. Łączą one właściwości ekspresu ciśnieniowego przelewowego oraz kolbowego, przykłady produktów dostępne są w sklepie Sferis. Zaparzenie kawy w dzbanki jest przydatne w momencie przygotowywania większej ilości napoju np. podczas wizyty gości. Na co dzień można zrobić jedną lub dwie filiżanki, co jest wyjątkowo praktyczne. Nie trzeba obawiać się, że nadmiar kawy zostanie zmarnowany.

ekspres do kawy

Niektóre kombinowane ekspresy do kawy posiadają dyszę do spieniania mleka. Z pewnością usatysfakcjonuje do miłośników białej kawy. Taki sprzęt pozwoli szybko i sprawnie przygotować cappuccino lub latte. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Funkcje dodatkowe

Kombinowany ekspres do kawy może posiadać szereg funkcji dodatkowych, które poprawiają swobodę i komfort eksploatacji. Dobrze, jeśli wybrany model posiada programator czasu. Za jego pomocą można ustalić, jak długo będzie parzona kawa. Ekspres powinien również zapewniać automatyczne dozowanie wody oraz kawy. Dzięki temu użytkownik nie musi borykać się z nadmiarem obowiązków. Proces parzenia kawy będzie przebiegać w ekspresowym tempie.

Przydatną funkcją jest możliwość regulacji mocy. Użytkownik sam decyduje, czy woli kawę bardziej, czy mniej intensywną w smaku. Nowoczesne modele posiadają ekran LCD oraz panel dotykowy. Sterowanie urządzeniem staje się wiele łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Niestety zaawansowany sprzęt jest również droższy.