Sprzęt do kuchni

Foremka do babki – gdzie ją kupić?

Forma do babki jest niezbędna w każdym domu. Nawet gdy panie nie preferują pieczenia babek piaskowych, to w takiej foremce można bez problemu także upichcić np. babkę ziemniaczaną, a także wiele innych wytrawnych smakołyków. Gdzie najlepiej kupić porządną foremkę? Podpowiedź poniżej.

Gdzie kupić solidnie wykonane foremki do babki?

W wielu miejscach można kupić klasyczną formę na babkę. Jednak eksperci od pieczenia radzą, by panie domu znalazły naprawdę świetny model, który posłuży im naprawdę długo. Tym bardziej że taka forma do babki nie jest droga (kosztuje przeważnie od około 30 zł do 150 zł). Warto więc zaopatrzyć się w taki model, który przyczyni się do tego, iż każda babka wyjdzie z niej perfekcyjna. Gdzie więc taką znaleźć? Na pewno dobrą foremkę panie dostaną:

  • w sklepach internetowych z akcesoriami do pieczenia,
  • w popularnych sieciówkach z wyposażeniem do domu,
  • w marketach,
  • na lokalnych targowiskach.

Ze swojej strony polecam asortyment oferowany przez sklep Polmarkus.

Jakie foremki do babek warto mieć w domu?

Najlepiej wyposażyć się w klasyczną formę, która będzie miała minimum 22 centymetry oraz będzie w jej środku znajdował się specjalny tunel. Tego typu foremka do babki umożliwia zrobienie praktycznie wszystkich babek (zarówno piaskowych, jak i gotowanych). Przy zakupie warto pamiętać także, by forma na babkę była wykonana z porządnego materiału. Przy pieczeniu doskonale sprawdza się stal, jak i silikon. Stalowe oraz silikonowe formy najczęściej można znaleźć w sklepach i to po nie najchętniej sięgają gospodynie.