Czystość

Jak działa żel do zmywarki?

Żel do zmywarki to silnie skoncentrowany płyn, który może być stosowany wymiennie z tabletkami i proszkiem. Szybko się rozpuszcza, zapewnia czystość naczyń nawet w krótkim cyklu zmywania. Pozostaje wydajny i skuteczny, a przez to cieszy się dużą popularnością.

Żel do zmywarki – zalety użytkowania

Preparat do zmywania w formie żelu idealnie sprawdza się w przypadku, gdy zmywarka nie jest całkowicie wypełniona. Wybierając żel do zmywarki z oferty na https://sklep.clovin.com.pl/zel-do-zmywarek, można dopasować jego ilość w zależności od stopnia załadowania zmywarki czy stopnia zabrudzenia naczyń. W ten sposób można zadbać o doczyszczenie zastawy, jak i zużycie optymalnej dawki chemii. Ponadto forma żelowa produktu szybciej i łatwiej się rozpuszcza, co sprawia, że jej składniki aktywne równomiernie się rozpuszczają zapewniając skuteczne usuwanie brudu. Nie pozostawiają także osadu z chemii na powierzchni naczyń. Szybkość rozpuszczania żelu sprawia, że można go także stosować przy energooszczędnym programie zmywarki, ponieważ działa też w niskiej temperaturze wody. Łatwiejsze rozpuszczanie sprawia, że żel bez problemu dociera do wszystkich naczyń.

żel do zmywarki z Sklep Clovin

Przy jakich zabrudzeniach sprawdza się żel do zmywarki?

Żel do zmywarki znajduje zastosowanie do usuwania tłuszczu z powierzchni naczyń, patelni czy garnków, który osadził się po:

  • smażeniu,
  • pieczeniu,
  • grillowaniu.

Tłuste plamy usuwa nie tylko z naczyń, ale również resztki pozostające w zmywarce.