Zastawa stołowa

Jak wybrać zastawę stołową?

Aromatyczne i smakowite potrawy to bez wątpienia podstawa udanego posiłku. Równie ważne jest jednak to, w jaki sposób jedzenie zostanie podane na stół. Pięknie udekorowane dania, właściwie dobrane serwetki, a także zastawa stołowa dopełniają całości i tworzą niepowtarzalny klimat. Jak zatem dobrać odpowiedni serwis obiadowy, aby był praktyczny i zachwycający?

Do wyboru do koloru

Wbrew pozorom wybór zastawy stołowej wcale nie należy do łatwych. Na rynku można bowiem znaleźć różne kolekcje, w tym talerze Luminarc oraz zestawy porcelany w niezliczonych kolorach i formach.

Dobrej jakości zastawa stołowa Luminarc to jednak niemały wydatek. Właśnie dlatego warto taki zakup dokładnie przemyśleć. Co zatem warto wziąć pod uwagę kupując Luminarc? Z pewnością nie warto sugerować się ceną. W większości przyadków lepiej zainwestować nieco więcej w zastawę od sprawdzonego producenta, niż szukać okazji lub kupować talerze z nieznanego źródła.

Zastawa stołowa Luminarc

Ile elementów?

Standardowa zastawa stłowa jest przeznaczony dla 12 osób. Oznacza to, że w jej skład zawsze wchodzi:

  • 12 talerzy głębokich,
  • 12 talerzy płytkich,
  • 12 talerzyków deserowych.

O co jeszcze warto zadbać? Wybrany zestaw talerzy Luminarc powinien również posiadać wazę, półmiski, salaterki oraz praktyczną sosjerkę. Dzięki temu łatwo uniknąć niepotrzebnego chaosu przy stole. Można mieć natomiast gwarancję, że wszystkie elementy, w tym talerze Luminarc będą ze sobą świetnie współgrać.