Sprzęt do kuchni

Kostkarka do lodu na lato

kostkarki do lodu

Kiedy przychodzi lato każdy lubi napić się zimnego soku, coli czy wody z cytryną. Wprawdzie można je przechowywać w lodówce, ale i tak zaraz po wyjęciu zrobią się ciepłe. Co zatem pomoże? Z pewnością kostki lodu!

Kostki w gastronomii

Posiadanie kostkarki do lodu może się opłacić nie tylko latem, kiedy zwykła zamrażarka z pojemnikami na lód nie byłaby w stanie poradzić sobie z produkcją zamrożonych kostek. Profesjonalna kostkarka z dużym zbiornikiem to w takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie. Taki zbiornik możne pomieścić 4 a czasem nawet 6 kg lodu. Zazwyczaj jest to wystarczający zapas.

Chłodzone soki i drinki

Kostki lodu nadają się do soków i zimnych napojów, ale są tez nieodłącznym towarzyszem większości drinków. Klienci lubią sączyć dobrze schłodzone drinki, bez względu na to czy zawierają one alkohol, czy nie.

Nawet najprostsza kompozycja smaków o wiele lepiej smakuje po schłodzeniu. Wszak mało kto jest w stanie wypić choćby szklaneczkę whisky bez lodu.

Nie tylko do szklanki

Co prawda lód w kostkach kojarzy nam się przede wszystkim ze szklaneczką pełną ulubionego napoju, jednak kostkarki do lodu mogą się przydać jeszcze w całkiem innej sytuacji.

Nietrudno wyobrazić sobie szampana lub inny luksusowy alkohol, podanego w stalowym kuble, wypełnionym kostkami lodu. To niewątpliwie akcent, który może się spodobać każdemu klientowi.