Gastronomia

Kupujemy tort na urodziny

Jak każdy doskonale wie, urodziny nie mogą odbyć się bez najważniejszego punktu tego święta, czyli dmuchania świeczek na torcie. Aby to jednak było możliwe, trzeba posiadać odpowiedni tort, co często jest nie lada problemem dla niedoświadczonych w urodzinowym światku osób. Powstaje zatem pytanie, jak duży tort kupić, jakie dekoracje na tort wybrać, a także oczywiście jaki smak tortu będzie najlepszy?

Jaka wielkość tortu

Zdecydowanie największym problemem podczas wybierania tortu jest kwestia dobrania jego odpowiedniego rozmiaru. Przede wszystkim należy tu pamiętać, żeby dla nikogo nie zabrakło choć jednego kawałka tortu. Z tego też powodu najlepiej jest brać go nieco na zapas i przykładowo dla imprezy na 10 osób warto zamówić tort około 1.5-kilogramowy.

Jakie dekoracje na tort wybrać?

Zupełne osobną sprawą jest zastosowany rodzaj dekoracji na tort. Zdecydowanie najlepiej jest po prostu sięgnąć w tym wypadku po zainteresowania solenizanta. Jeśli mamy do czynienia z fanem piłki nożnej, przykładowo można zastosować zielony krem w formie murawy lub nawet opłatek graficzny z wizerunkiem ulubionego piłkarza.

A co ze smakiem?

Tutaj wybór jest już sprawą bardzo indywidualną. Wybierając tort, należy kierować się swoim gustem, lecz nie można także zapominać o gustach, a nawet preferencjach zdrowotnych naszych gości. Należy pamiętać o tym, że któraś z zaproszony osób może mieć np. uczulenie na orzechy, których bezwarunkowo nie może spożywać. Dlatego też zamawiany tort będzie musiał być ich zupełnie pozbawiony. Warto przed zakupem tortu zaczerpnąć zatem nieco informacji o takich właśnie sprawach.