Sprzęt do kuchni

Co można zrobić w keksówce kuchennej?

Wypieki zrobione w domu są najpewniejszym i najzdrowszym posiłkiem. Możliwość dostosowania składników i smaków według naszych preferencji daje nam wolną rękę w kuchni. Trudno jest jednak wypiekać bez właściwych akcesoriów. Poza klasycznymi formami przyda się też keksówka kuchenna w tym stylu. Jest wiele potraw, do których można wykorzystać tą niewielką foremkę.

Na słodko

W Internecie można znaleźć bardzo wiele przepisów z wykorzystaniem keksówki kuchennej. Poza klasycznym keksem można zrobić też babki, ciasta drożdżowe, murzynka, sernik, brownie, czy popularne ostatnio ciasta warzywne (buraczkowe, marchewkowe, czy brownie z fasoli).

Na słono

Keksówkę kuchenną można wykorzystać również do zrobienia chleba. Domowy wypiek będzie nie tylko zachwycał smakiem i aromatem, ale da nam też pewność, że jest świeży i zdrowy. Pięknie wygląda przygotowana w keksówce galareta wieprzowo-wołowa i klops. Ciekawym i bardzo fajnym przepisem jest terrina. Na pewno zachwyci ona każdego domownika i gościa.

keksówka klasyczna

Keksówkę kuchenną można wykorzystać na wiele sposobów. Przyda się do zrobienia ciast, chleba oraz słonych potraw. Wiele przepisów można znaleźć zarówno w książkach kucharskich, jak i w Internecie. Ta niewielka blaszka pomoże zachwycić wypiekami domowników i ich gości.