Posiłki

Naleśniki z serem

Są takie dania, które szczególnie pamięta się z dzieciństwa. Są to zazwyczaj dania na słodko. Ludzie oczywiście mają różne gusta kulinarne i niektórzy preferują dania słone. Trzeba jednak przyznać, że większość dzieci zdecydowanie przypada za słodkimi potrawami, wśród których królują naleśniki

Mamo, zrób naleśniki z serem

Chyba każda mama została poproszona przez dziecko o przyrządzenie naleśników z serem. Takie naleśniki zazwyczaj zawierają także rodzynki, które bywają nieodłącznym elementem tego dania. Są jednak osoby, które nie tolerują rodzynek i nie wyobrażają sobie zjedzenia naleśników z serem i rodzynkami.  W takiej sytuacji trzeba przyrządzić naleśniki z samym serem bez rodzynek. Dzieci kochają to danie, które jest często podawane także w przedszkolnych i szkolnych kuchniach. Nawet tam, gdzie jest catering, naleśniki muszą być! Dzieci je kochają.

Zdrowe naleśniki

Oczywiście danie takie jak naleśniki z serem może budzić kontrowersje. Po pierwsze znajduje się w nim gluten, a po drugie nabiał. Oczywiście nie ma żadnych przeszkód co do tego, aby zdrowi ludzie spożywali dania z glutenem i nabiałem. Problemem może być jedynie to, że jest to danie na słodko. Dzisiaj próbuje się ograniczać podawanie dzieciom cukru. Można jednak tak zmodyfikować przepis na naleśniki, że cukru będzie niewiele, albo można zastosować zamiennik cukru na przykład w postaci ksylitolu, który ma o wiele niższy indeks glikemiczny i nie szkodzi zębom, a także nie przyczynia się do zachorowania na cukrzycę i inne choroby cywilizacyjne.