Meble

O czym trzeba pamiętać wybierając wieszak na ubrania?

Wieszak na ubrania to nie tylko element dekoracyjny przedpokoju, ale przede wszystkim urządzenie, które pomaga zapanować nad bałaganem. O czym trzeba pamiętać wybierając wieszak, który ma być funkcjonalny?

Gdzie będzie wisiał wieszak?

Wybierając wieszak na ubrania w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić gdzie go powiesimy. Nie każdy przedpokój jest tak przestronny, że można wybierać wieszaki dowolnie. Często brakuje kawałka wolnej ściany.

Wieszak na ubranie można powiesić w pionie lub poziomie. Wieszaki do powieszenia w poziomie są bardzo różnorodne. Mamy duży wybór. Można zdecydować się na wieszak drewniany, metalowy lub plastikowy. Często również są eleganckie wieszaki, które są połączeniem kilku materiałów.

Drewniany wieszak z metalowymi elementami, takimi jak pólka świetnie sprawdzi się w korytarzu industrialnym. Drewniany wieszak z metalowymi haczykami będzie idealny do klasycznego wnętrza.

Dla osób, które mają problem z wydzieleniem miejsca na wieszak na ubrania świetnym rozwiązaniem będzie wieszak zawieszony pionowo. Bardzo często takie wieszaki imitują drzewa.

Nowoczesny design

Wybierając wieszak na ubrania koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego styl. Do nowoczesnego wnętrza świetnie będą pasowały wieszaki metalowe, które mają wyjątkowo interesujące kształty. Mogą być napisem, który wita gości, wzorem miasta czy siedzącymi kotami. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Bardzo ciekawe są również wieszaki, które składają się z figur geometrycznych. Kwadraty, koła czy trójkąty układają się w nieregularny wzór.