Produkty

Odpowiedni kolor źródła światła

Kolorystyka oświetlenia będzie bezpośrednio wpływała na charakter pomieszczenia. Warto jest decydować się na takie barwy światła, które pozwalają stworzyć odpowiedni klimat w wybranym pokoju.

Najbardziej przyjemnym kolorem jest biały kolor, który ma lekko żółty odcień. Takie oświetlenie można zapewnić poprzez źródła światła zarówno w postaci świetlówek jak też żarówek LED. Zastosowanie ciepłej barwy białej to doskonałe rozwiązanie szczególnie w tych pomieszczeniach, które zamierzamy przeznaczyć na miejsce relaksu. Do takich pokojów można zaliczyć:

  • sypialnię
  • salon
  • pokój dziecięcy.

Światło w miejscu pracy

W pomieszczeniach, gdzie wykonywana jest praca oprawy oświetleniowe mogą mieć biały kolor o neutralnej barwie, które nie posiada żółtawego odcienia. W domach na takie oświetlenie można postawić w kuchniach, łazienkach czy korytarzach. Jest to również barwa światła, która szczególnie sprawdza się w pomieszczeniach biurowych.

Zimna barwa biała

Gdy szuka się koloru oświetlenia do dużych przestrzeni biurowych, czy przestrzeni komercyjnych warto pomyśleć o żarówkach zapewniających zimny kolor biały. W świetlówkach, które zapewni sprawdzona hurtownia oświetlenia, zimna biel jest w stanie przyjmować niebieskawy odcień. Jest to również światło, które jest bardzo jasne. W ten sposób w pomieszczeniach z zastosowaniem takiego oświetlenia można stworzyć klimat sprzyjający koncentracji. Dodatkowo zimna kolorystyka w znacznie większym stopniu ogranicza męczenie się oczu.