Promienniki podczerwieni coraz częściej używane są do ogrzania pomieszczeń takich jak kuchnie i łazienki, hal magazynowych czy ogrodu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów promienników i każdy z nich ma inne zastosowanie.
Czym są promienniki podczerwieni?
Urządzenia te mają różną wielkość, kształt oraz możliwości. Wszystkie jednak działają w ten sam sposób, a mianowicie przenoszą ciepło na daleką odległość. Za ich pośrednictwem ogrzewane są organizmy żywe i przedmioty bez ingerowania w temperaturę powietrza. Przy tym są rozwiązaniem nieszkodliwym dla alergików.
Zastosowanie promienników podczerwieni
Technologia ta może być zastosowana w kuchniach jako źródło ogrzewania. Promienniki podczerwieni w postaci paneli doskonale gubią się w przestrzeni lub są praktycznie niewidoczne. Mogą mieć na przykład białą gładką powierzchnię wtapiającą się w pomieszczenie i można je wieszać na ścianie lub suficie. Spotyka się też wersje wykonane z krzemianu wapna. Rozwiązanie to daje dodatkowe możliwości dekoracyjne, gdyż można malować je farbami. Zachęcam do odwiedzenia tego sklepu i zapoznania się z jego ofertą promienników: https://hurtownia-swiatla.pl/promienniki-podczerwieni
Jeśli chodzi o ogród, promienniki podczerwieni służą do ogrzewania tarasów. Dzięki nim możliwy jest odpoczynek na zewnątrz również poza porami typowo letnimi (we wrześniu, październiku, kwietniu czy maju). Często mają kształt dużej wiszącej lub stojącej lampy. Najczęściej posiadają wbudowany termostat, dzięki któremu można regulować temperaturę.
Kolejnym rozwiązaniem są folie i maty grzewcze. Ich największą zaletą jest to, że bez podłączenia do centralnego ogrzewania mogą ogrzewać podłogi, ściany i sufity. Również ten typ ma zamontowany termostat, a tym samym możliwość regulacji temperatury. Przy tym bardzo szybko osiągają zadaną temperaturę, są ekologiczne i tanie w użytkowaniu.