Akcesoria

Przydatne akcesoria kuchenne

W wielu kuchniach można znaleźć mnóstwo przedmiotów, których wcale się nie używa. Nieraz nawet trudno określić do czego one służą. Jednak są też takie, które leżą zamknięte głęboko w szafce, a mogłyby naprawdę przydać się podczas codziennych posiłków.

Zapomniane elementy zastawy stołowej

Piękna i elegancka zastawa oraz kompletny serwis kawowy są marzeniem wielu pań. Niestety nawet, gdy zastawa w końcu trafi do domu zazwyczaj jest wyjmowana tylko na specjalne okazje. Dotyczy to zwłaszcza elementów dodatkowych takich jak sosjerki, cukiernica, maselniczka lub pojemniczek na mleczko do kawy. Zazwyczaj przed zbliżającymi się świętami lub uroczystym rodzinnym obiadem zestaw jest wyciągany z szafek i szykowany dla gości.

Jednak maselniczka lub cukierniczka przydadzą się także podczas codziennego śniadania lub kolacji. Jeśli z jakiś powodów boisz się, że elementy serwisu stłuką się, gdy będą często używane, kup drugą maselniczkę, którą będziesz mogła używać bez obaw. Z całą pewnością zrobi Ci się miło, gdy niezapowiedzianych gości przywitasz przy stole z ozdobną i gotową do użycia cukiernicą.

Zadbaj o świeże masło

Maselniczka pozwala na bezpieczne i estetyczne przetrzymywanie masła. W zamykanym pojemniku masło może być przechowywane w temperaturze pokojowej. Będzie wtedy zawsze odpowiednie do użycia i uniknie się nieprzyjemnych prób rozsmarowania twardego tłuszczu na świeżym chlebie.

Jak wybrać maselniczkę? Jeśli ma to być pojemnik, w którym na stałe chcesz przechowywać masło poza lodówką, koniecznie wybierz maselniczkę z przykrywką. W przeciwnym razie maselniczka nie do końca spełni swoje zadanie, ponieważ odkryte masło będzie narażone na zakurzenie i zbytnio się rozpuści. Nawet, gdy wybierasz maselniczkę tylko do użytku dla domowników, zdecyduj się na taką, która będzie pasowała do wystroju kuchni. Dzięki temu zyskasz też mały element dekoracyjny. Możesz kupić pojemnik porcelanowy, szklany lub z tworzywa sztucznego. Najbardziej funkcjonalne są oczywiście te plastikowe, gdyż nie musisz się obawiać o przypadkowe stłuczenie.