Bez kategorii

Sztućce do kuchni – jak ważne są odpowiednie uchwyty

Mówiliśmy już o rodzajach materiałów używanych do produkcji uchwytów, ale są też inne cechy, które mogą się przydać przy wyborze sztućców. Różne rodzaje uchwytów mają różne zalety i wady. Najpopularniejsze rodzaje uchwytów to uchwyty gumowe, uchwyty plastikowe i uchwyty drewniane.

Uchwyty gumowe, czy nadal popularne przy sztućcach?

Gumowe rączki zapewniają lepszą przyczepność niż plastikowe, dzięki czemu łatwiej jest trzymać nóż, gdy jest mokry lub gdy mamy mokre ręce. Gumowe uchwyty są również mniej prawdopodobne, aby złamać niż plastikowe uchwyty.

Plastikowe rękojeści są zazwyczaj tańsze niż gumowe, ale są również mniej odporne na uderzenia (tj. są mniej stabilne niż rękojeści gumowe).

Uchwyty drewniane są najdroższym rodzajem uchwytów, ale są również najbardziej odporne na uderzenia. Przy upadku z dowolnej wysokości są najmniej narażone na uszkodzenia.

Ostrość – skąd wiesz, że twoje noże są ostre?

Ważne jest, aby poznać stan swoich noży przed ich pierwszym użyciem. Jeśli nie jesteś pewien co do ostrości swojego nowego zestawu, możesz wykonać następujące kroki:

  • Umieść mokry ręcznik w poprzek ostrza i rękojeści, aby stworzyć równowagę – Jeśli nóż jest wystarczająco ostry, powinien przeciąć ręcznik.
  • Użyj kciuka, aby nacisnąć na tylną część ostrza, tak jakbyś naciskał przycisk – Jeśli nóż jest wystarczająco ostry, ostrze powinno wyskoczyć.
  • Drugą ręką przyciśnij nóż do twardej powierzchni, jednocześnie poruszając nim w przód i w tył – Jeśli nóż jest wystarczająco ostry, powinien pozostawić rysę na powierzchni.

Wskazówki bezpieczeństwa – Końcowe przemyślenia

Wysokiej jakości zestawy sztućców https://nettrading.pl/komplety-sztuccow to luksus, którego większość ludzi nie posiada. Czy to dlatego, że nie mogą sobie pozwolić na zakup nowych zestawów, czy po prostu nie wiedzą, jak ich prawidłowo używać, jest mnóstwo ludzi, którym brakuje czegoś niesamowitego.

Z dzisiejszymi nowoczesnymi sztućcami można zrobić wiele rzeczy. Możesz przecinać jedzenie, kroić owoce, rzeźbić indyka i inne mięsa, a nawet używać ich do celów dekoracyjnych. Jeśli gotujesz wiele różnych rzeczy, ważne jest, aby mieć najlepszy zestaw sztućców, na jaki możesz sobie pozwolić. Zestaw, z którym skończysz, sprawi, że gotowanie będzie o wiele łatwiejsze, zmniejszy ryzyko obrażeń, a nawet sprawi, że twoje jedzenie będzie wyglądać lepiej.