Sprzęt do kuchni

Termos obiadowy – sposób nie tylko na ciepły posiłek

termos obiadowy

Jest wiele okazji gdy chcemy zjeść smaczny, ciepły posiłek poza domem. W okresie wakacyjnym długie wędrówki, wypady do lasu, pikniki. Jedyny problem to jak zabrać ciepły posiłek ze sobą?

Termos z obiadem

Wielu osobom termos kojarzy się z jego klasyczną wersją. Podłużnym cylindrem na herbatę, kawę czy inne napoje. Jednak gdy chcemy zabrać ze sobą posiłek taki termos się nie sprawdzi. Termos obiadowy jest zbudowany identycznie jak zwykły, z tym że jest on niższy, szerszy i ma szerszy wlew. Większe pojemnościowo modele składają się z kilku pojemników, co pozwala zabrać kilka różnych dań. W upalne dni jest także świetnym rozwiązaniem na zabranie lodów.

Utrzymanie temperatury

Materiały i sposób wykonania termosu obiadowego nie różni się od klasycznego modelu. Nieco inne są jednak parametry utrzymania temperatury potraw. Wybierając produkt dla siebie warto pamiętać, że:
– ciepło utrzymywane jest do 4-6 godzin,
– termos utrzymuje zimno dwa razy dłużej niż ciepło.

To jak długo potrawy zachowają odpowiednia temperaturę zależy także od temperatury otoczenia. W niskich temperaturach termos szybciej traci ciepło, a dłużej utrzyma zimno. Z kolei w upale będzie na odwrót. Ciepło utrzyma się dłużej, zimno krócej.