Akcesoria

Zalety dezynfekcji ozonatorami do dezynfekcji szkół i przedszkoli

Nie jest tajemnicą, że jeśli jedno dziecko w przedszkolu lub klasie zachoruje, reszta dzieci też wkrótce zachoruje. Dlatego zapobieganie i rozprzestrzenianie się ostrych infekcji dróg oddechowych i innych infekcji wymaga dezynfekcji pomieszczeń w celu zniszczenia patogenów, a tym samym zmniejszenia zachorowalności.

Dlaczego ozon jest lepszy niż inne środki dezynfekujące do dezynfekcji w Białymstoku

  • Jest przyjazny dla środowiska i nie pozostawia żadnych pozostałości na powierzchni rzeczy, w tym toksycznych pozostałości chemicznych. W krótkim czasie rozpada się na nieszkodliwe substancje – wodę i tlen;
  • Nie tworzy substancji rakotwórczych w przeciwieństwie do chloru i jest od niego 10 razy bardziej skuteczny;
  • Jest ekonomiczny, ponieważ po jednokrotnym zakupie urządzenia, można go używać wielokrotnie przy niewielkiej ilości energii elektrycznej dostarczanej przez 220 V (od 450 W/h) do produkcji ozonu.
  • Niszczy praktycznie 100% różnych mikroorganizmów, znacznie szybciej niż inne środki dezynfekujące, do 1000 razy szybciej i przy znacznie mniejszej dawce.

Skuteczność dezynfekcji w Białymstoku

Jedną z nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska metod dezynfekcji jest ozonowanie powietrza w pomieszczeniu.

Warto skorzystać z firm, które produkują ozonatory do dezynfekcji w Białymstoku, które z dużą skutecznością przeprowadzają dezynfekcję pomieszczeń przedszkolnych i szkolnych. Ozon, wytwarzany przy ich pomocy bezpośrednio z powietrza w pomieszczeniach, w których są zainstalowane, ma silne działanie utleniające, co pozwala na niszczenie większości bakterii i wirusów chorobotwórczych.

Dzięki możliwości przenikania gazu w dowolne miejsce w pomieszczeniu dezynfekuje powietrze i przedmioty w całej grupie: bawialnia, sypialnia, toaleta. I to już za kilka minut. Natomiast zastosowanie tradycyjnych bakteriobójczych promienników UV pozwala na dezynfekcję tylko części pomieszczenia w zasięgu ich działania, a czas jaki jest na to potrzebny to jedna godzina lub więcej.

Dezynfekcja Białystok poprzez ozonowanie niszczy owady takie jak mole i roztocza saprofityczne z pościeli oraz różne nieprzyjemne zapachy. Może być również stosowane do zwalczania gryzoni (myszy) w piwnicach i na strychach budynków.