Remont i budowa

Powietrzne pompy ciepła monoblok – co to jest?

Powietrzna pompa ciepła to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, na które decydują się właściciele nieruchomości mieszkalnych oraz usługowych. Warto dowiedzieć się, co wpływa na ich popularność.

Pompa monoblok

Powietrzne pompy ciepła monoblok (tutaj) to instalacje oparte na jednym module, który montuje się na zewnątrz budynku. Jest to bardzo kompaktowe rozwiązanie, które nie zajmuje dużo miejsca, a co najważniejsze jego instalacja nie jest problematyczna. Specyfikacja instalacji jest bardzo prosta. Całość składa się ze sprężarki, skrapalcza oraz parownika, czyli elementów podstawowych każdej instalacji. Zestaw uzupełniony jest wentylatorem oraz pompą obiegową. Co ważne, pompę podłącza się najczęściej do centrali grzewczej, dzięki czemu ciepło może być sprawnie i skutecznie przekazywane do obiegu.

Jaką pompę wybrać? – odpowiadamy

Główną zaletą pomp tego typu jest to, nie wymagają większych inwestycji. Nie trzeba budować specjalnie zaprojektowanych instalacji, które wkopywane są w ziemi. To właśnie brak konieczności przeprowadzania prac wpływa na tak duże zainteresowanie tego typu urządzeniami. Chcąc stać się posiadaczem dobrze działającej pompy cieplnej w typie monobloku, warto wybrać dobrego i godnego zaufania wykonawcę, który dzięki wiedzy i doświadczeniu, będzie mógł pomóc w doborze odpowiedniego rozwiązania. Z uwagi na to, że pompy takie nie wymagają większych dodatkowych prac, bez problemu można montować je w budynkach już postawionych i zamieszkanych.

Ekologia w Twoim domu

Warto dowiedzieć się więcej na temat specyfiki tego rozwiązania, ponieważ jest ono jednym z lepszym na rynku. Koszt montażu zależny jest od liczby pomieszczeń, które mają być ogrzewane pompą. W czasach, w których bardzo ważne jest ekologiczne podejście do życia, niezwykle istotne jest korzystanie z nowatorskich i bezpiecznych dla środowiska rozwiązań. Warto nadmienić, że system pomp wykorzystuje jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych.