Meble

Skrzynie na pościel i nie tylko – garść pomysłów

Sprawdzone sposoby na przechowywanie pościeli to temat, który niczym bumerang wraca na blogach o aranżacji i wyposażenia wnętrz. Możliwości jest co najmniej kilka. Są to m.in. łóżko z pojemnikiem, skrzynie na pościel, a nawet szafa czy komoda. Która opcja jest najwygodniejsza i znajdzie zastosowanie w każdej sypialni, niezależnie od stylu, w jakim zostało utrzymane pomieszczenie?

Łóżko z pojemnikiem na pościel

Najpopularniejszym rozwiązaniem wydaje się łóżko z pojemnikiem na pościel. Jednak czy tak jest zawsze? O ile rozkładana sofa czy narożnik mają takie pojemniki, o tyle łóżko na drewnianej ramie już niekoniecznie. Jeśli ktoś chce urządzić sypialnię w stylu skandynawskim, boho lub rustykalnym, to stanie przed nie lada dylematem. Przełamać konwencję tradycyjnych, drewnianych łóżek na rzecz mebla tapicerowanego z pojemnikiem do przechowywania pościeli, czy jednak pozostać wiernym założeniom aranżacyjnym i poszukać innego sposobu na składowanie bielizny pościelowej? Jeśli wybór padnie na tę drugą opcję, to warto rozważyć zakup skrzyni na pościel.

Drewniane i tapicerowane skrzynie na pościel

Jeśli łóżko nie ma pojemnika, w którym można przechowywać bieliznę pościelową, to uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej sypialni są pojemne skrzynie. W zależności od docelowej aranżacji pomieszczenia, można zdecydować się na skrzynię tapicerowaną lub wykonaną w całości z drewna. Jest to zarówno niezwykle estetyczny, jak i funkcjonalny dodatek do sypialni, który raz na zawsze rozwiąże problem z brakiem miejsca do przechowywania pościeli. Można do nich schować nie tylko kołdrę aktualnie używaną kołdrę czy poduszkę, lecz także prześcieradło oraz zapasowe poszwy i poszewki. Pojemne kufry na pościel pomieszczą bez problemu również kilka kompletów ręczników dla całej rodziny.

 

skrzynie na pościel

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, które uzupełnią wystrój sypialni. Wybierając skrzynie na pościel warto zwrócić uwagę na ich pojemność, kolor oraz materiał z jakiego zostały wykonane. Można zdecydować się na jeden z dostępnych wzorów lub bezpośrednio u producenta zamówić kufer wykonany według własnego pomysłu. Jeśli na solidnej, drewnianej skrzyni ustawionej pod ścianą zostaną położone miękkie poduchy, to można zyskać dodatkowe miejsce do siedzenia. Drewniane skrzynie to idealne uzupełnienie sypialni utrzymanej np. w stylistyce boho lub rustykalnej. Meble tapicerowane sprawdzą się w przestrzeniach urządzonych np. w stylu glamour.

Przechowywanie pościeli w szafie lub w komodzie

Na koniec jeszcze jeden (oprócz łóżek z pojemnikiem i skrzyń na pościel) pomysł na przechowywanie pościeli. Kołdrę i poduszki można trzymać w szafie lub w komodzie. Nie jest to jednak rozwiązanie praktyczne – zwłaszcza jeśli meble te mają docelowo służyć także jako miejsce do składowania ubrań. Poza tym, kupno nowoczesnej i modnej skrzyni to zdecydowanie mniejszy koszt niż zakup dużej szafy czy komody.