Gastronomia

Udogodnienia w profesjonalnych patelniach do naleśników

Patelnia jaka jest – każdy widzi. Mimo to, trudno na pierwszy rzut oka ustalić, jakie są jej najciekawsze i najbardziej zaawansowane parametry pracy. Biorąc jednak pod uwagę jej szczegóły techniczne, można już do takich wniosków dojść.

Coś więcej niż teflon

Z reguły aluminiowe patelnie do naleśników do gastronomii są pokryte specjalną warstwą teflonu. Jego zadaniem jest zabezpieczenie jedzenia przed emisją szkodliwych i niebezpiecznych związków chemicznych. Niestety klasyczny teflon ma wiele wad, a jedną z nich (chyba najważniejszą) jest podatność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Dlatego większość nowoczesnych, gastronomicznych patelni do naleśników posiada wzmocnioną warstwę teflonową, która dużo lepiej znosi oddziaływania mechaniczne. Warstwa ta posiada najczęściej domieszki metali.

Wszechstronność użycia

Nie każda gastronomiczna patelnia do naleśników jest przystosowana do pracy z dowolnym źródłem ciepła. Na szczęście te najbardziej zaawansowane mogą współpracować z kuchenkami gazowymi, elektrycznymi, ceramicznymi i – co najważniejsze – również indukcyjnymi. Warto pamiętać, że obowiązkiem każdego szefa kuchni jest dokładne czytanie oznaczeń na patelni. Symbole te posiada każda patelnia do naleśników do gastronomii. Należy też pamiętać, że większość wykorzystywanych do tego celu patelni aluminiowych, może być rozgrzana do temperatury 180 stopni Celsjusza!

Podsumowując, najlepsze patelnie do naleśników do gastronomii wyróżniają się funkcjonalnością i zdolnością do bardzo intensywnej eksploatacji. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę fakt ich restauracyjnego przeznaczenia.