Sprzęt do kuchni

Elektryczny młynek do kawy żarnowy. Ile to kosztuje?

Kawa przygotowana na bazie świeżo zmielonych ziaren jest znacznie smaczniejsza niż taka, którą zaparzono z ziaren zmielonych fabrycznie. Aby przygotowywać takie aromatyczne napary samodzielnie, warto zaopatrzyć się w dobry młynek. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Rodzaje młynków do kawy


Młynki przeznaczone do mielenia kawy to szeroka gama urządzeń, które rekomendowane są zarówno do użytku domowego, jak również profesjonalnego, na przykład w kawiarniach, restauracjach. Wobec tego można podzielić je na różne kategorie. https://sklep.gkpge.pl/Mlynek-do-kawy-arnowy-CR-4439

Młynki do kawy:
– pod względem metody cięcia – młynek do kawy żarnowy, młynek do kawy z nożami tnącymi
– pod względem sposobu obsługi – młynek do kawy ręczny, młynek do kawy elektryczny – automatyczny

Wobec tego każdy z tych młynków posiada nieco inną konstrukcję i sposób pracy, co przekłada się również na jego cenę.

Ceny młynków do kawy


Za młynki do kawy żarnowe trzeba zapłacić od około 40 złotych do nawet ponad 1500 złotych. Jak widać, różnice w cenach mogą być znaczne.

Najmniej kosztują młynki ręczne, które wyposażone są w żarna powodujące rozdrobnienie ziarenek kawy. Takie urządzenia sprawdzają się do domowego użytku. Więcej kosztują młynki elektryczne domowe, które wyposażone są w żarna lub noże. Tutaj koszt to około 100-300 złotych zależnie od modelu.

Najwięcej będzie kosztować elektryczny młynek do kawy żarnowy przeznaczony do użytku profesjonalnego. Wyposażony w większy pojemnik na kawę i duże żarna pozwala na przygotowanie większej ilości mielonej kawy. Tutaj ceny zaczynają się od około 1000 złotych.