Meble kuchenne

Najlepsze rozwiązania do małych kuchni – kosze cargo

Najlepszym rozwiązaniem pozwalającym na efektywne wykorzystanie przestrzeni dla małych kuchni są kosze cargo. Są niedrogie i łatwe w użyciu. Można je postawić w szafce kuchennej lub blacie, co jest świetnym sposobem na przechowywanie przedmiotów, do których potrzebujesz szybkiego dostępu.

Problem z ciasnymi przestrzeniami i rozwiązaniami do przechowywania

szafka cargo wysuwana

Problem z ciasnymi przestrzeniami i rozwiązaniami do przechowywania polega na tym, że nie ma wielu opcji dla osób mieszkających w małych mieszkaniach lub osób, które nie mają dużo miejsca na szafki. Świetnym rozwiązaniem są wysuwane kosze, ponieważ ułatwiają przechowywanie rzeczy i zajmują niewiele miejsca. Szafki cargo do kuchni to kolejna dobra opcja, ponieważ oferują więcej miejsca do przechowywania niż tradycyjne szafki kuchenne, przez co możemy na nich ułożyć znacznie więcej produktów, które będziemy mieć pod ręką podczas kuchennych prac.

Rodzaje rozwiązań do przechowywania w kuchni do wyboru

Jeśli chodzi o rozwiązania do przechowywania w kuchni, wysuwane kosze są jedną z najlepszych opcji. Pozwalają na przechowywanie o wiele więcej niż tradycyjne szafki.

Zaletami wysuwanych koszy są:

– Zmieścisz w nich o wiele więcej niż w tradycyjnych szafkach – pomieszczą do 40% więcej przedmiotów niż przeciętna szafka.
– Świetnie nadają się do przechowywania ciężkich i nieporęcznych przedmiotów.
– Możesz łatwo uzyskać dostęp do tego, czego potrzebujesz z koszyka, bez konieczności przenoszenia rzeczy lub otwierania różnych szafek.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar wysuwanych koszy do kuchni?

Wybór odpowiedniego rozmiaru wysuwanych koszy do kuchni to ważna decyzja. Może mieć duży wpływ na to, jak organizujesz jedzenie i ile miejsca masz na blacie. Dobrą zasadą jest najpierw zmierzenie głębokości szafki. Następnie zmierz wysokość szafki. To da ci dobre przybliżenie, jak głęboki powinien być każdy wysuwany kosz. Rozmiar wysuwanego kosza zależy od jego szerokości. Im jest szerszy, tym więcej miejsca zajmie w Twojej szafce. Ale jeśli masz wąską szafkę, węższy kosz może być dla ciebie lepszy. Należy również pamiętać o tym by zostawić do centymetra przestrzeni, by kosz nie przeszkadzał w zamykaniu szafki.