Oświetlenie

Oświetlenie led – zdobywca rynku oświetleniowego

Oświetlenie led przejmuje coraz to większą część rynku oświetleniowego, zastępując tradycyjne i halogenowe żarówki w naszych domach oraz miejscach pracy. Za zjawiskiem tym stoją nie tylko posiadane przez nie walory estetyczne, chociaż z pewnością wielu przekonało się do niego właśnie dzięki szerokiej gamie barw, w jakiej jest dostępne. Jednak co jeszcze należy do zalet oświetlenia led?

Przyjaciel środowiska i portfela

Oświetlenie led należy obecnie do najbardziej energooszczędnych na rynku. Aby uzyskać podobną ilość światła, zużywa około 90% mniej energii, niż oświetlenie tradycyjne. Ponad to, jest też o wiele bardziej żywotne – najlepszej jakości żarówki led świecą nawet do 100 tysięcy godzin. Dużą zaletą tego oświetlenia jest też niewielka emisja energii cieplnej podczas świecenia, dzięki czemu nadają się do oświetlania małych pomieszczeń, takich jak komórki, czy poddasza. Minimalizuje to także ryzyko pożarów. Oświetlenie led to także znacznie bardziej przyjazne środowisku rozwiązanie, ponieważ jest ono biodegradowalne, a podczas jego produkcji nie wykorzystuje się rtęci ani tak dużych ilości chemikaliów.

Użyteczność i estetyka

Oświetlenie led jest dostępne w wielu kolorach i temperaturach barwowych, co daje duże możliwości, jeśli chodzi o dostosowanie wystroju wnętrza do swoich potrzeb i gustu. Wspaniale nadaje się do akcentowania witryn oraz wystaw. Oświetlenie led o dużej mocy może być wykorzystane do oświetlenia pracowni, natomiast słabsze, dzięki swojemu delikatnemu, ciepłemu światłu, świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach przeznaczonych do wypoczynku.